Turystyka piwna, czyli nowy trend turystyczny. Zwiedzaj i degustuj razem ze Zbójnickie Group

Europejczycy, którzy wypijają ponad 342 mln hektolitrów złocistego trunku rocznie, coraz częściej zaczynają traktować go nie tylko jako napój, lecz także jako pasję i starają się o piwie jak najwięcej dowiedzieć. I tak śladem enoturystyki, czyli wyjazdów winiarskich, coraz szybciej rozwija się turystyka piwna.

Wraz z popularyzacją małych browarów produkujących świetne piwo wśród naszych rodaków coraz popularniejsza staje się turystyka piwna. Zapewne wielu stwierdzi, że piwo jest do picia i nie ma nic wspólnego ze zwiedzaniem. Jednak podróże w poszukiwaniu nowych smaków oraz birofilii mogą być ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Innym sposobem realizowania turystyki piwnej jest zwiedzanie browarów. Zbójnickie Group poleca zwiedzenie browarów w Żywcu oraz w Cieszynie w wielu wariantach. Któż z piwoszy nie chciałby zobaczyć jak wytwarzany jest jego ulubiony napój? Nasza firma od 2007 roku wyspecjalizowała się w organizacji wycieczek, podczas których zwiedzający poznają proces warzenia piwa.

Zbójnickie Group proponuje Państwu wyprawę do zagłębia polskiego piwa, czyli na Żywiecczyznę i Śląsk Cieszyński. Nasza oferta będzie niezwykłym przeżyciem dla waszych kubków smakowych. Oprócz rodzimych piw mogą Państwo u nas zakupić i degustować wiele gatunków piw z całego świata.

Browary były centrami gospodarczymi lokalnych społeczności: dawały zatrudnienie, rozwijały się wokół nich miasta, były też ośrodkami myśli technicznej. Nic więc dziwnego, że zaczęliśmy odkrywać je jako obiekty turystyczne.

Jako pierwsze podróżników podążających piwnym szlakiem, czyli birofili, zaczęły zachęcać do przyjazdów największe browary, które zauważyły, że jest to świetny sposób na przywiązania konsumentów do marki. Otworzyły się nie tylko na wycieczki, lecz także zaczęły tworzyć specjalne muzea.

Kiedy w 1988 roku Heineken przenosił produkcję z historycznego browaru w centrum Amsterdamu, przeznaczył go na Heineken Experience, muzeum nie tylko samej produkcji piwa, lecz także historii kultury picia trunku w różnych częściach świata. W Muzeum Browaru Carlsberg w Kopenhadze, które odwiedza rocznie 150 tys. osób, jedną z większych atrakcji jest kolekcja 16 tys. butelek po piwach z całego świata. Do czeskiego Pilzna zaś coraz więcej turystów przyciąga Muzeum Piwowarstwa utworzone przy browarze produkującym Pilsner Urquell.

Zbójnickie Group jednak zaprasza Państwa na niezapomniane wycieczki szlakiem piwnym do Żywca
i do Cieszyna! Poniżej przedstawiamy kilkanaście naszych sztandarowych produktów, m.in. zwiedzanie Muzeum Browaru Żywieckiego i jego części produkcyjnej, pokaz warzenia słodu do portera, pokaz warzenia piwa, biesiadę piwną w wielu wariantach jak również staropolskie przyjęcie weselne w starodawnych pomieszczeniach browaru.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą do ściągnięcia w PDF:

Zwiedzanie Muzeum Browaru Żywieckiego

Zwiedzanie Browaru w Cieszynie z degustacją piwa

Biesiada piwna w Browarze w Żywcu

Biesiada piwna w Browarze w Cieszynie

Degustacja piwa w browarze w Żywcu

Obiady i kolacje firmowe w browarze Żywieckim

Obiady regionalne w browarze Zywieckim

Pokaz palenia słodu do Portera w browarze w Żywcu

Pokaz warzenia piwa w browarze w Żywcu

Prelekcja o produkcji piwa w Żywcu z degustacją piwa

Biesiada firmowa w sali VIP w Browarze Żywieckim

Degustacja regionalnych alkoholi

Wieczór Irlandzki z degustacją piw irlandzkich i wishky w Żywcu

Akcesoria_do_regionalnych_alkoholi

Oferta organizacji i obsługi imprez plenerowych, zbójnicki catering

Staropolska biesiada weselna w Browarze Żywieckim

Pstrąg źródlany - oferta cateringowa

joomla template 1.6