Wycieczka do Dream Parku w Ochabach

Oferta przewodnicka:

Całodniowa wycieczka ze mną może zawierać następujące elementy (do wyboru):

• zwiedzanie Dream Parku w Ochabach (m.in. parku wodnego dinozaurów),

• uczestnictwo w wielu atrakcjach, zakupy w sklepie,

• ognisko z pieczeniem kiełbasek

INFORMACJE O DREAM PARKU DREAM PARK

Karpacki Gazda proponuje wycieczkę do Dream Parku w Ochabach gdzie można zobaczyć 30 olbrzymich dinozaurów, park miniatur i jedyne w Polsce prehistoryczne oceanarium. W parku miniatur zabytki całego świata są wprost na wyciągnięcie reki. Możesz z Karpackim Gazdą spojrzeć w oczy Statule Wolności, zajrzeć do wnętrza Koloseum i pogłaskać groźnego Sfinksa. Spacer po parku to podróż poprzez 5 kontynentów i możliwość zwiedzenia najciekawszych budowli świata i tych bardzo znanych takich jak Wieża Eiffla czy piramidy, jak również tych niespotykanych w innych miejscach: bliźniacze wieże z Kuala-Lumpur, prekolumbijskie miasto Majów Chichen Itza  i wiele innych.

Miniatury dostępne w Dream Parku:

• Piramidy,

• Wielki Sfinks,

• Bliźniacze Wieże w Kuala Lumpur,

• Kamienne Posągi Moai,

• World Trade Center,

• Góra Rushmore,

• Łuk Triumfalny,

• Katedra Notre-Dame,

• Tower Bridge,

• Big Ben,

• Cerkiew Wasyla Błogosławionego,

• Opera w Sydney,

• Statua Wolności,

• Wieża Eiffla,

• Tadż Mahal,

• Świątynia Lotosu,

• Katedra w Kolonii,

• Wielki Mur Chiński,

• Armia Terakotowa,

• Chrystus Zbawiciel z Rio de Janeiro,

• Piramida Kukulkana,

• Petra.  

Dla wszystkich fanów dużych i małych dinozaurów przygotowano nie lada gratkę – park pełen pradawnych stworzeń. Poznasz w nim sekrety wymarłych gatunków, usłyszysz ich głosy, a także będziesz mógł się sprawdzić jako prawdziwy poskramiacz dinozaurów. Wspaniała pamiątką z wyprawy może stać się jajo znoszone przez dinozaura. Na wysokości 6 metrów, wśród zabytkowego starodrzewia przygotowano linowy tor przeszkód. Najmłodsi sprawdzą się na bezpiecznej trasie, zaprojektowanej specjalnie dla nich. Natomiast starsi dreszcz emocji z pewnością poczują na pozostałych trasach, gdzie drogę do celu uatrakcyjnią tyrolskie zjazdy i skomplikowane przejścia. W parku zastosowano najbezpieczniejsze mocowania i karabinki, które gwarantują pełne bezpieczeństwo i niczym nie zmąconą zabawę. Spojrzeć prehistorycznemu rekinowi w oczy – to wyzwanie tylko dla prawdziwych śmiałków. Oceanarium Prehistoryczne jest pierwszym tego typu projektem na świecie, dającym możliwość poznać świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu. Wyprawa między zaułkami podwodnych otchłani pełna jest niesamowitych wrażeń, które na długo pozostaną w waszej pamięci. Wejście do "strefy zero" przeznaczone jest dla dzieci od 12 roku życia. Można zwiedzić całe oceanarium nie wchodząc do "strefy zero". Dzieci do 4 roku życia zwiedzają oceanarium bez opłat. W pradawnym świecie prehistorycznych gadów spotkacie:

PLEZJOZAURA - Plezjozaury występowały na Ziemi w okresie od około 240 do 65 milionów lat temu, a więc między triasem a kredą. Pierwsze odkrycie paleontologiczne, świadczące o istnieniu tych zwierząt, nastąpiło w 1821 roku. Plezjozaur nie był szczególnie dużym zwierzęciem. Jego długość nie przekraczała 5 metrów, co w porównaniu z wieloma ówczesnymi gadami morskimi nie robi dużego wrażenia. Prawdopodobnie polował na ryby skupione w ławicach – dzięki swej długiej szyi mógł z łatwością pochwycić swoją ofiarę. Także uzębienie wskazuje na jego rybożerność. Ponieważ sam nie posiadał pancerza, ani wielkich rozmiarów, dlatego więc zapewne sam stawał się ofiarą większych gadów. Najprawdopodobniej plezjozaury były w stanie przez krótki czas przebywać poza wodą.

PROTOSTEGĘ - Protostega była jednym z największych żółwi prehistorycznych. Miała 3 metry długości. Ważyła 2 tony. Na niego polowały mozazaury i pilozaury. Jego ciało pokryte wielkim pancerzem. Nie był jednak zbudowany z litych płyt kostnych jak u wielu żółwi. Jej pancerz był mniej wytrzymały i lekki. To sprawiło, że pływała szybciej niż inne żółwie. Żyła w późnej kredzie 70 mln lat temu. Odkryto ją w Ameryce Północnej.

DUNKLEOSTEUSA - Była to bardzo duża ryba pancerna żyjąca w wodach późnego dewonu. Długość jej ciała ocenia się na 9 metrów, z czego około 3 metry przypadało na opancerzoną głowę. Charakterystyczne u Dunkleosteus’a był brak zębów. Jego paszcza nieco przypominała paszcze żółwi morskich. Naukowcy szacują, że siła tych szczęk była największa spośród wszystkich znanych nam kręgowców. Według nich Dunkleosteus był w stanie ugryźć z siłą aż 5 ton! Ten niewyobrażalny nacisk w połączeniu z ostrymi jak brzytwa brzegami szczęk sprawiał, że Dunkleosteus był w stanie przeciąć swoją ofiarę na pół. Jej skamieniałości odkryto w Europie, Afryce i Ameryce Północnej.

LIOPLEURODONTA - Należał do pliozaurów, wielkich morskich gadów drapieżnych żyjących na przełomie środkowej i późnej jury. Liopleurodonty miały wielkie głowy, krótkie szyje oraz rozszerzony tył czaszki, gdzie znajdowały się potężne mięśnie szczęk pełnych wielkich zębów. Cztery silne płetwiaste kończyny i smukłe ciało sugerują, że były dobrymi pływakami. Prawdopodobnie polowały z zasadzki jak dzisiejszy rekin żarłacz biały. Ich zdobyczą mogły być wielkie głowonogi, ichtiozaury, plezjozaury, rekiny i inne duże zwierzęta, które udało im się upolować. Jego skamieniałe szczątki sprzed około 160 milionów lat znaleziono we wschodniej Anglii i północnej Francji. Największa czaszka mierzy 1,5 m, co wskazuje, że długość całego zwierzęcia można szacować na 10 m.

SZONIZAURA - Szonizaur żył pod koniec triasu, a więc pierwszego okresu ery mezozoicznej. To właśnie w triasie ichtiozaury – do których należał – zdominowały morza i oceany. W połowie jury ichtiozaury straciły na znaczenie na rzecz plezjozaurów, by wyginąć w kredzie, jakieś 90 milionów lat temu. Sam Szonizaur wymarł wraz z końcem triasu, kiedy to nastąpiło wielkie wymieranie triasowe. Szonizaur miał od 15 metrów do 21 metrów długości. Ważył aż 40 ton. Ciała tych gadów przypominały wieloryba. Miał długie, wąskie płetwy, którymi pływał szybko. Ich długi, spiczasty pysk był uzębiony tylko w przedniej części i to prawdopodobnie tylko u młodych osobników. Gad ten posiadał największe oczy spośród wszystkich znanych kręgowców – jego oczodoły mierzyły aż metr średnicy.

BAZYLOZAURA - Nazwa Bazylozaur oznacza „królewski jaszczur”, która miała podkreślać na jego imponujące rozmiary. Ten morski ssak, będący prawaleniem mógł mierzyć nawet 25 metrów długości, co czyni go największym drapieżnym ssakiem morskim. Skamieniałości Bazylozaura powszechnie znajdowane były już w XIX wieku w Luizjanie i Alabamie przez okolicznych mieszkańców, którzy wykorzystywali je między innymi jako meble. Puste w środku, zapewne wypełnione płynem kręgi, świadczą o tym, że prawdopodobnie ssak ten nie był w stanie poruszać się na dużych głębokościach. Prawdopodobnie pływał głównie pod powierzchnią wody.

MOZAZAURA - Mozazaur był jednym z największym i najpóźniejszych mozazaurów dorastał do 17 metrów długości. Sama czaszka mierzyła ponad 1,5 metra. Jego szczątki odnaleziono w Europie i Ameryce Północnej, Afryce, a być może także we wschodniej Azji. Odżywiał się innymi wodnymi stworzeniami – mniejszymi gadami, rybami, bezkręgowcami, takimi jak amonity. Był królem mórz i oceanów swoich czasów. Jego ciało było bardzo wydłużone. Dzięki silnemu ogonowi był niezwykle szybki, przez co był w stanie dopaść niemal każdą morską istotę, która napotkawszy go nie miała żadnych szans na przeżycie. Szczęki mozazaura były długie i wyposażone w wielu dużych i ostrych zębów.

MEGALODONTA - nie był gadem, a rybą. Był to największy rekin i zarazem największa drapieżna ryba w dziejach naszej planety. Żył na przełomie paleogenu i neogenu (oligocen-plejstocen). Megalodont jest bardzo blisko spokrewniony z dzisiejszym żarłaczem białym. Osiągał jednak o wiele większe rozmiary – nawet 18 metrów długości! Odnaleziono przede wszystkim jego ogromne, 30-centymetrowe zęby, ponieważ – jak wszystkie rekiny – ich szkielet zbudowany jest z tkanki nie kostnej, a chrzęstnej, przez co trudniej o ich zachowanie po wielu milionach lat. Sama nazwa tego rekina znaczy dosłownie „wielki ząb”. Polował prawdopodobnie na inne ryby, a być może przede wszystkim na wieloryby i pozostałe ssaki morskie. Swoimi potężnymi szczękami był w stanie bez trudu rozszarpać swoją bezbronną ofiarę. Nie znamy dokładnych przyczyn wyginięcia tego prawdziwego potwora, lecz wiemy, że zniknął nagle około 1,5 miliona lat temu.

KINO 6D - Poczuj wiatr, deszcz, zapach fiołków w wygodnym fotelu. Takie atrakcje niosą seanse w kinie 6D. Dla młodych widzów przygotowano seans pełen barwnych postaci i niesamowitych zwrotów akcji w filmie Robin Hood, natomiast starsi śmiałkowie mogą zobaczyć świat duchów zamieszkujących mroczny dwór - Asylum.

ZJEŻDŻALNIE, HUŚTAWKI - Zjeżdżalnie, huśtawki czy bajkowe przejścia zajmują w naszym parku powierzchnię prawie 1700 m2. Place zabaw są w pełni bezpieczne i gwarantują doskonałą rozrywkę dla dzieci, a animatorzy zadbają by zabawa pełna była niesamowitych wrażeń. Na leśnych alejkach spotkać możecie maskotkę Dream Parku - Nino. Zdjęcie z olbrzymim pluszowym dinozaurem z pewnością będzie wspaniałą pamiątką z wyprawy.

KULA SFERYCZNA - Stąpanie po wodzie jest możliwe! Wystarczy wejść do specjalnej kuli i poddać się szaleństwu wodnych akrobacji. Z tych atrakcji skorzystać mogą zarówno młodsi, jak i starsi goście – z pewnością zabawa będzie udana.

NAMIOT MAŁEGO ODKRYWCY - Zbadać tropy dinozaurów, przez chwilę stać się paleontologiem czy stworzyć swojego dinozaura – to zadania zarezerwowane dla najmłodszych gości. W Namiocie Małego Odkrywcy przygotowano mnóstwo niespodzianek. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy w prosty sposób przybliżą dzieciom tajemny świat olbrzymich stworów. Odkrycia małych paleontologów w postaci dinozaurów, czy budowli stanowią doskonałą pamiątkę z wyprawy do Dream Parku. Lekcje prowadzone są dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku, oraz dla gości indywidualnych w sobotę i niedzielę o godzinie: 12.00 i 14.00.

LABIRYNT W KOKURYDZY - Labirynt w kukurydzy to atrakcja dostępna od końca lipca 2012. Na powierzchni 0.5 hektara w gęstym kukurydzianym lesie ukryto tajemne przejścia i kręte korytarze. Wszystkie dzieci będą mogły zabawić się w małych poszukiwaczy skarbów i z mapą odszukać ukryte skarby. AMFITEATR Amfiteatr to miejsce zabaw dla naszych najmłodszych gości. Codziennie na wielkiej scenie odbywają się występny i pokazy, a głównymi gwiazdami - Goście. Pod czułym okiem animatorów młodzi artyści ćwiczą układy taneczne, przygotowują stroje i oczywiście dobrze się przy tym bawią. Wszystkim zabawom towarzyszy oczywiście parkowa maskotka NINO.

WIEŻA MOCY

Wieża Mocy to absolutny hit sezonu 2012. Na odważnych czekają atrakcje pełne niesamowitych wrażeń:

• Skok pionowy PowerFun to skok z wieży z wysokości 13 metrów.

• Skok wahadłowy - atrakcja dostępna w wersji solo lub tandem - to huśtawka zawieszona na 15 metrach.

• Zjazd tyrolski o długości 150 metrów to fantastyczna przejażdżka nad parkiem miniatur.

Dream Park to miejsce, gdzie edukacja młodych jest prawdziwą przyjemnością. Duży zbiór zgromadzonych modeli miniatur oraz dinozaurów umożliwia prowadzenie zajęć z szerokiego zakresu tematów. Spacerując pomiędzy zielonymi alejkami przekazujemy dzieciom wiedzę o dziejach naszej planety, życiu i przyczynach wyginięcia dinozaurów, czy stylów budownictwa. Część zajęć odbywa się w Sali multimedialnej i Namiocie Małego Odkrywcy przy użyciu wielu pomocy naukowych. Lekcje prowadzone są w formie interaktywnej, angażującej dzieci do nauki i zabawy.

Zakres lekcji tematycznych:

• Dinozaury – pradawni władcy Ziemi

• Dzieje naszej planety

• Przyczyny wyginięcia dinozaurów

• Najciekawsze historie powstania zabytków architektury

Dla grup powyżej 15 osób przygotowano specjalne pakiety edukacyjne.

• Wiem więcej

• Odkrywam dinozaury

• Moje odkrycia

• Jestem aktywny


Wszystkie usługi i bilety wstępów do zwiedzanych obiektów na zapytanie z indywidualna kalkulacją!

 

Skorzystanie z usługi przewodnickiej i zarezerwowanie odpowiednich atrakcji wymaga wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać w Żywieckim Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego pod nr tel./fax 033 475 96 52 lub 609 789 879 lub pisząc maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zapraszamy w Beskidy z Karpackim Gazdą!

 

Zarezerwuj Karpackiego Gazdę
joomla template 1.6